Kurs  Akupunktury Klasycznej
– „po to, bym mógł z pewnością i przyjemnością polecać pacjentom każdego absolwenta kursu”
Akupunkturą zajmuję się od 2002r. Wiele lat poszukiwań doprowadziło mnie do wspaniałych nauczycieli, którzy ukształtowali moją obecną praktykę. Wiele od nich otrzymałem, a teraz chciałbym się podzielić tym, co wartościowe, praktyczne i efektywne. Ten kurs to kompilacja praktyki, teorii i wiedzy empirycznej.
Wieloletnie obserwacje rozmaitych kursów skłoniły mnie do stworzenia programu kursu, w którym główną ideą będzie przede wszystkim praktyka, ponieważ to ona buduje kwalifikacje, a nie teoria, którą można zdobyć nawet bez kontaktu z nauczycielem. Celem nadrzędnym każdego szkolenia powinien być dojrzały i kompetentny absolwent. I taki właśnie jest cel tego szkolenia!
Podstawą pracy akupunkturzysty jest diagnoza z pulsu. Nawet jeśli brzmi to mistycznie, to jednak każdy może się tego nauczyć, jest to tylko kwestią właściwego prowadzenia i praktyki. WHO od paru dekad w zaleceniach dotyczących kształcenia akupunkturzystów wskazuje diagnozę z pulsu jako podstawę ich pracy. Na ten aspekt diagnozy będę kładł szczególny nacisk. Bo wiem, że skuteczność akupunktury zależy właśnie od tej umiejętności. Nauka czucia pulsu będzie obecna każdego dnia kursu.
Mam nadzieję, że kurs ten da wszystkim uczestnikom solidne podstawy do dalszego rozwoju w tej cudownej sztuce leczenia.
Zapraszam!
KURS AKUPUNKTURY KLASYCZNEJ
Cel: wykształcenie akupunkturzysty posiadającego umiejętności, które pozwolą na prowadzenie samodzielnej praktyki.
Maksymalna liczba uczestników: 12 osób
Teoria: 30% czasu poświęcona zostanie na omówienie teorii, którą należy przyswoić przed spotkaniem.
Praktyka: 70% czasu. Podczas każdych zajęć będą obecni pacjenci „z zewnątrz”.  Dzięki pracy z nimi można będzie swobodnie przekuć teorię w praktykę. Podczas zajęć praktycznych obecnych będzie 2-3 nauczycieli, tak by maksymalnie wykorzystać czas.
Kontrola jakości: Wiedza teoretyczna będzie sprawdzana w formie testów na każdych zajęciach. Egzamin końcowy – 3 części: teoria, analiza konkretnego pacjenta i praktyczna – wykonanie zabiegu.

SZCZEGÓŁY NA:

shifen.pl