Background

Akupunktura Klasyczna – praca nad równowagą

Nieprzerwanie od 20 lat obserwuję, jak akupunktura w ciągu paru minut zmienia przepływ energii, wywołując zmiany w samopoczuciu fizycznym i psychicznym pacjentów. Do dzisiaj fascynuje mnie jak wbicie metalowej igły może wyzwalać w ludzkim organizmie aż takie reakcje, a jednak…
lek. Michał Richter

Dlaczego tylko akupunktura, bez ziół, czy innych terapii?

Leczenie ludzi za pomocą tylko i wyłącznie akupunktury pozwala mi aplikować pomoc potrzebną dokładnie w tej chwili. Dzięki badaniu pulsu mam nad tym pełną kontrolę. Widzę, jak stymulowany akupunkturą organizm sam ewoluuje w stronę zdrowia. Taki styl pracy powoduje, że stale mogę maksymalizować efekty zabiegów.

Jak długo potrwa terapia akupunktury?

Niestety na to pytanie nie jestem w stanie precyzyjnie odpowiedzieć. Im dłużej schorzenie jest obecne, tym dłuższej terapii wymaga.
W przypadku lekkich dolegliwości, czas leczenia to ok. 3 miesiące, a w chorobach poważniejszych może wydłużyć się do 2 – 3 lat (wtedy częstotliwość spotkań zmniejsza się).

Ile igieł na zabiegu akupunktury?

Zaczynając moją pracę z pacjentami, podczas zabiegu stosowałem 10-20 igieł, 1-2 razy w tygodniu. Teraz widuję się z pacjentami najczęściej raz na 2-4 tygodnie i używam 1-3 igieł. Wraz z doświadczeniem zaobserwowałem, że rzadsza i mniejsza ingerencja daje większe i trwalsze efekty –  organizm ma czas, żeby zareagować na zabieg akupunktury.

Sprawdzona skuteczność akupunktury

Lata praktyki pozwalają mi stwierdzić, że akupunktura wraz ze zmianą negatywnych nawyków obecnych
w życiu pacjenta, pozwala wyzwolić niezwykłe pokłady możliwości powrotu do zdrowia, nawet w bardzo zaawansowanych chorobach.

Badanie pulsu

Badanie pulsu, czyli podstawowa technika diagnostyczna akupunkturzysty, umożliwia znalezienie przyczyny choroby. Pozwala również ocenić, czy leczenie akupunkturą przynosi oczekiwane skutki. Zgodnie z WHO każdy akupunkturzysta musi nauczyć się tej precyzyjnej nauki.

Akupunktura w każdym wieku

Akupunktura jest skuteczna u wszystkich pacjentów bez względu na wiek. Wyjątkowo lubię leczyć małe dzieci, które spontanicznie i wdzięcznie poddają się akupunkturze.