Background

Michał Richter

– kilka słów o mnie

Akupunktura klasyczna

Pod koniec 2005r. zdałem Lekarski Egzamin Państwowy w Akademii Medycznej w Katowicach. W tym samym czasie zakończyłem kurs Tradycyjnej Medycyny Chińskiej
i zdałem egzamin z zakresu diagnozy, tworzenia strategii terapii, ziół chińskich oraz akupunktury. Postanowiłem ostatecznie, że będę leczył ludzi według zasad Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.

Akupunktura u mistrza

W 2011r. poznałem Rani’ego Ayal’a, mojego mistrza akupunktury, którego nauki mają wpływ na zdrowie setek moich pacjentów. Wiedza, któRani przekazuje, otwiera drogę do jeszcze lepszego zrozumienia człowieka, a przede wszystkim zrozumienia energii, która płynie w człowieku.

Akupunktura wzmacnia słabe ogniwo

Od czasu warsztatów prof. dr Sun Peilin w Wiedniu w 2005 r. staram się znaleźć najsłabsze ogniwo energii u każdego pacjenta i wyrównać to zaburzenie, czyli usunąć przyczynę, tak by problemy zdrowotne zniknęły i już nie powracały.

Medycyna chińska w Chinach

Wyjazd szkoleniowy do miasta Chengdu w 2006 r. utwierdził mnie w przekonaniu, że również w medycynie chińskiej należy się wyspecjalizować w jednej z form terapii. Wybrałem akupunkturę.

Specjalizacja akupunktura

Jerremy Ross poświęcił 20 lat swojego życia na połączenie diagnostyki medycyny chińskiej z działaniem ziół z naszej strefy klimatycznej. Zainspirował mnie niezwykłą precyzją w diagnozie, jednak nie przekonał do stosowania ziół. Pozostałem przy akupunkturze.

Akupunktura ustrukturyzowana

W latach 2007-2009 zasiadałem w Zarządzie głównym Polskiego Towarzystwa Akupunktury skupiającym lekarzy, wykonujących akupunkturę. Uczestniczyłem również jako wiceprezes w tworzeniu Towarzystwa Akupunktury Klasycznej.

SHIFEN Katowice

W 2018r urzeczywistniłem moje marzenie zawodowe. SHIFEN  – miejsce, dla ludzi szukających pomocy w każdym aspekcie swojego zdrowia.