Background

Michał Richter

– kilka słów o mnie

Akupunktura klasyczna

Pod koniec 2005r. zdałem Lekarski Egzamin Państwowy w Akademii Medycznej w Katowicach. W tym samym czasie zakończyłem kurs Tradycyjnej Medycyny Chińskiej
i zdałem egzamin z zakresu diagnozy, tworzenia strategii terapii, ziół chińskich oraz akupunktury. Postanowiłem ostatecznie, że będę leczył ludzi według zasad Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.

Akupunktura u mistrza

W 2011r. poznałem Rani’ego Ayal’a, mojego pierwszego nauczyciela akupunktury klasycznej , którego nauki mają wpływ na zdrowie setek moich pacjentów. Wiedza, któRani przekazuje, otwiera drogę do jeszcze lepszego zrozumienia człowieka, a przede wszystkim zrozumienia energii, która płynie w człowieku.

Akupunktura wzmacnia słabe ogniwo

Pare lat poźniej poznałem jego nauczyciela Joan’a Duveen’a z Holandii. 2 letni kurs akupunktury Stems & Branches na dobre ukształtował moją praktykę, podejście do zdrowia oraz rozumienie przyczyn chorób. System akupunktury, którego zostałem nauczony przez Joana wykazuje ogromną skuteczność i bardzo głęboki wpływ na samopoczucie człowieka.

Medycyna chińska w Chinach

Wyjazd szkoleniowy do miasta Chengdu w 2006 r. utwierdził mnie w przekonaniu, że również w medycynie chińskiej należy się wyspecjalizować w jednej z form terapii. Wybrałem akupunkturę.

Specjalizacja akupunktura

W moim praktyce poza zaleceniami zmian w stylu życia pacjentów wykorzystuję tylko akupunkturę. Nie stosuję innych metod. Pozwala mi to na poznanie niezakłóconego przez inne czynniki wpływu igieł na ludzki organizm. W ten sposób poznaję zalety i ograniczenia systemu, dzięki czemu wiem co działa, a co nie.

Akupunktura ustrukturyzowana

W latach 2007-2009 zasiadałem w Zarządzie głównym Polskiego Towarzystwa Akupunktury skupiającym lekarzy, wykonujących akupunkturę. Uczestniczyłem również jako wiceprezes w tworzeniu Towarzystwa Akupunktury Klasycznej.

SHIFEN Katowice

W 2018r urzeczywistniłem moje marzenie zawodowe. SHIFEN  – miejsce, dla ludzi szukających pomocy w każdym aspekcie swojego zdrowia.